Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Návštěva z Bělovsi na Rožínce 2011

Publikováno 19. 12. 2011 ve fotoalbu . Návrat na Fotogalerii.

Hasiči z Bělovsi opět na Rožínce

 

V sobotu 6.srpna 2011jsme očekávali naše bělovesské kolegy z Rekordu z Louček na Devět Skal v roce 2010. Sice nás trochu mrazilo z účasti jejich starostky Šárky Cimbálníkové, ale přece nemůže být  jiná než ti co jsme už poznali, vždyť by s nimi nevydržela. Nový byl ještě Viktor Moldavčuk a pak už jen staří známí Pavel, Leoš, Jirka a Vašek.

Jejich cestovní program byl náročný, v pátek Ostrava a Domoradovice, v sobotu Rožínka. Přijeli odpoledne, příjezd ohlásili sirénou. Vítali jsme se jako staří známí, taky počasí se vybralo na jedničku – možná to souviselo. Následovala všeobecná zábava,  koupání, lov ryb (Viktor chytil a zase pustil 30kaprů), občerstvování… a na závěr noční koupačka pak úbytek lidu do hajan.  Nakonec jsme zůstali jen tři a údajně zajímavé školení zájemců o dolování uranu trvalo do pozdějších brzkých ranních hodin. Bylo krásné ráno, nádherný vzduch, slunko se zvedalo na oblohu – no básnička. Byl jsem zvědav, jestli si pod širákem nocující Viktora a Leoše psi neoznačkují,  ale prý neoznačkovali – možná je berou jako domácí.

Nedělní vstávání se  trochu natáhlo, ale nohejbalový zápas se musel odehrát. Tonda se nabídl do týmu Bělovsi za hráče, nebylo to nutné, bělovesáci prý ctí povinnost –vyhrávají domácí. Nakonec byly oba manšafty promíseny. Další soutěž v plavání byla záležitostí Bělovsi.

Odjezd, původně plánovaný tak ,,aby Šárka stihla vlak‘‘ byl operativně posunován, vždyť může jet z jiné stanice. Pak ještě pozvánka do Bělovsi, na kdy nepíšu (aby tam nejeli všichni), siréna a odjezd. Na konci dědiny vysadili jednoho rožeňáka co chtěl jet do Náchoda, ale protože  mu manželka nechtěla dát platební kartu a byl v plavkách raději pokorně vystoupil.

Pro hosty jsme měli původně připraven krátký poznávací program našeho okolí, mezi jiným i návštěvu Skalky (od toho došlo na školení o uranu), ale pro nedostatek času vše odpadlo. Nevadí, bude příště. Na sobotním dýchánku byli i nehasiči a vůbec to nevadilo.

Na závěr se hodí napsat, že Šárka je úplně normální a není prý příznivec dívčí války.